Bacaklarınızda, kollarınızda, boyun, omuz ve bel bölgenizde sürekli olarak ağrılarınız varsa, spor aktiviteleri sonrasında adale ağrıları yaşıyorsanız, bu gibi durumlarda bilinen klasik ağrı kesicileri kullandığınızda mideniz ile ilgili sorun yaşıyorsanız ya da ayaklarınız şişiyorsa,
ŞANLI KAPSİKUMLU DELİKLİ YAKI  ve benzeri topikal uygulanan Şanlı İlaç ürünleri bu şikayetlerin (semptomların) azaltılmasında kullanılabilecek tedaviye yardımcı uygun alternatiflerdir.

Yakı ve benzeri topikal uygulanan ilaçlar uygulandıkları bölgede etki gösterirler. Klinik olarak önemli serum seviyelerine ulaşmazlar, böylece sistemik yan etki ve ilaç etkileşimi riski minimalize edilmiş olur. Aynı zamanda çok fazla ağız yolu ile ilaç alan hastalarda, ağız yolu ile ilaç verilemeyen hastalarda ve mide rahatsızlığı bulunan hastalarda özellikle ağrı tedavisinde en sık başvurulan alternatif tedavi biçimidirler.

Kapsikum oleoresin (Kapsaisin) topikal, bir analjeziktir, uygulama yerinde geçici bir yanma hissine neden olabilir. Romatoid artrit, osteoartrit, postherpetik nevralji ve diyabetik nöropati gibi kronik ağrılı durumlarda kullanımı kanıtlanmıştır.

Topikal olarak uygulanan Kapsikum oleoresin (kapsaisin), bir nöromediyatör olan P maddesinin duyusal C-liflerinden salınmasına neden olur. Buna ek olarak, P maddesinin taşınması ve yeniden sentezi de spesifik bir biçimde bloke edilir. Uygulandığı bölgede sıcaklık hissi yaratır